Scroll to top
sk

White Chestnut (Pagaštan konský)

Aesculus hippocastanum

Kľúčové slová: NEZADRŽATELNÉ MYŠLIENKY, SAMOVRAVA

White chestnut je určený pre ľudí, ktorí trpia nutkavými, nekľudnými myšlienkami, ktoré nemôžu dostať pod kontrolu. Negatívne udalosti alebo výmeny názorov nemôžu spracovať a v mysli ich neustále prežívajú.
Človek má mrzutosť v zamestnaní. Po dvojhodinovej debate sa zdá, že je všetko v poriadku. Večer si človek ľahne do vane, aby sa uvoľnil, ale debata z kancelárie pokračuje – napadne mu, čo všetko ešte mohol povedať. Neustále sa ospravedlňuje pred imaginárnou podnikovou radou. Stále počuje odmietavú poznámku kolegyne, o ktorej si myslel len dobre. Nežiaduce myšlienky alebo obrazy, ktoré sa nezadržateľne predierajú v pred do vedomia, prehrávajú sa dookola ako zaseknutá gramofónová platňa a človek ich nemôže zastaviť. Človek je obeťou vlastnej hlavy. Spôsobuje to vnútorný nekľud. Počas dňa je ťažké sa koncentrovať na prácu a v noci je ťažké naladiť sa na spánok. Môže tak vzniknúť dojem, že človek je nepozorný. Mnohí trpia chronickou bolesťou čela, majú problémy so zaspávaním alebo sa budia o 4-tej ráno a majú plnú hlavu myšlienok.

U detí môže dôjsť k nedisciplinovanosti myšlienok zameraných na hru alebo fantáziu. Spustenie tohto stavu je zapríčinené nezáujmom o vzdelávanie alebo nudným výkladom.

Pozitívny potenciál Bachovej esencie White Chestnut je vyrovnanosť a vnútorný pokoj. Myšlienky má opäť pod kontrolou. Môže so svojou myšlienkovou silou konštruktívne pracovať.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.