Scroll to top
sk

Vine (Vinič hroznorodý)

Vitis vinifera

Kľúčové slová: SILNÁ DOMINANCIA, NEPRUŽNOSŤ

Vine je vhodný pre ľudí, ktorí chcú dominovať nad ostatnými. Sú to ľudia schopní, ctižiadostiví a ich vôľa je neprekonateľná. Nájdu cestu z každej krízy, v životnom boji vždy zostávajú víťazmi a sú zvyknutí na úspech. To ich neskôr dovedie k presvedčeniu o neomylnosti, vnútorne zastávajú názor, že všetko vedia lepšie. Vyžadujú absolútnu poslušnosť. Sú agresívni a pyšní a môžu veľmi hladovo túžiť po moci. V extrémnych prípadoch sa to prejavuje krutosťou, tvrdosťou a úplnou bezcitnosťou k druhému človeku. Dobrým príkladom sú rodičia, ktorí vládnu železnou rukou, autoritatívni vedúci, ktorí bez ohľadu prevezmú aj kolegove oddelenie, nepoznajú poctivú hru a idú aj cez mŕtvoly. Ďalej to môžu byť politickí diktátori, školskí tyrani, ktorí držia ostatné deti pod agresívnym nátlakom.

Tento typ správania sa môže prejavovať u detí, u ktorých nestačia výchovné postupy na utlmenie. Sú povahovo náročné, agresívne, stávajú sa vodcami detských skupín a bývajú postrachom pre slabších.

Pozitívny potenciál Bachovej esencie Vine sú ľudia, ktorí navzdory silnej osobnosti nepotrebujú dominovať nad ostatnými. Sú schopní rozpoznať a oceniť dobro v ostatných ľuďoch. Veľkoryso povzbudzujú a vedú ostatných, aby ich nepotrebovali kontrolovať a vládnuť im.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.