Scroll to top
sk

Vervain (Železník lekársky)

Verbena officinalis

Kľúčové slová: PRÍLIŠNÉ NADŠENIE

Vervain je určený pre ľudí, ktorí sa riadia vysoko mravnými zásadami. Na základe nejakého poverenia v mladosti alebo vlastného presvedčenia sú zanietení šíriť svoje ideály. Majú fixné princípy a predstavy, ktoré sú podľa ich vnútorného presvedčenia absolútne správne a ktoré zriedkakedy menia. Obetujú pre „dobrú vec“ svoj súkromný život, voľný čas či hodiny spánku a nezľaknú sa žiadneho boja. Každého človeka sa pokúsia s misionárskou horlivosťou získať pre dobrú vec. Vnútorne sú tak preťažení, že sa telesne nemôžu uvoľniť ani keby chceli. Preceňujú svoju vitalitu a bezohľadne drancujú svoje zdravie. Vkladajú nadmernú energiu i do činností ako sú: uchopenie napr. pera tak pevne, že v ich ruke takmer praskne, keď stúpajú po schodoch, zdá sa akoby boli obutí do vojenských topánok. Patria k perfekcionistom, ale viac sa zaujímajú o oporu a rast iných ako seba. Zaujímajú sa o oblasti ako: životné prostredie, politika, náboženstvo, hlad vo svete, bývanie, chudoba. Potrebujú neustálu aktivitu, často majú viac zamestnaní.

U detí sa môže prejaviť prehnane vzorné plnenie povinností, na úkor odpočinku a zdravia pri neprimeraných nárokoch rodičov alebo pri nátlaku na šikovné dieťa.

Pozitívny potenciál Bachovej esencie Vervain sú ľudia, ktorí reagujú tolerantne, pokojne a sú schopní odpočívať. Aj keď si udržujú pevné názory, sú schopní ich meniť a nie ich vnucovať iným ľuďom.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.