Scroll to top
sk

RED CHESTNUT (Pagaštan pleťový)

Aescullus carnea

Kľúčové slová: STRACH ALEBO PREHNANÁ STAROSTLIVOŤ O DRUHÝCH

Bachova esencia Red chestnut je vhodná pre ľudí, ktorí majú prehnaný strach o blaho iných, obzvlášť o rodinu a blízkych priateľov. Dokážu sa ľahko vcítiť do iných a ich stavov a majú schopnosť projekcie. Starajú sa (ako sa zdá, nesebecky) o druhého a obávajú sa vždy o to najhoršie. Sú to otcovia, ktorí nemôžu zaspať skôr, ako ich mladistvá dcéra sa vráti domov z kina, matky, ktoré sa nie sú kľudné skôr, ako ich dospelé deti nezavolajú z dovolenky, že tam prišli bezpečne. Prežívajú život niekoho iného, akoby to bol ich vlastný život. Neustále nabádajú k opatrnosti. Majú sklon trápiť sa a rozčuľovať. Ich láska sa stáva sebeckou a vlastníckou. Trpia kvôli tím, ktorých milujú a myslia si, že si to ostatní nevšimnú.

U detí môžu takéto obavy viesť k podobnému strachu a tým ich obrať o prirodzené sebavedomie. Tomu je možne napomôcť spolu s matkou už pri ranných fázach oddeľovania dieťaťa od matky (odstavenie dojčenia, nástup do predškolského zariadenia).

Pozitívny potenciál Bachovej esencie Red Chestnut je schopnosť starať sa o druhých so súcitom a bez strachu. V naliehavých situáciách zachovávajú fyzický i duševný pokoj a svojím pozitívnym pôsobením na iných ich posilnia a ukľudnia. Bez toho, aby sa vnucovali iným ľuďom.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.