Scroll to top
sk

Kvetové esencie pre zvieratá

Kvetové esencie sú dôležité pri liečbe zvierat, navodzujú vyrovnanosť a harmóniu v ich prirodzenej povahe, ktorá citlivo reaguje na udalosti v ich okolí. Zvieratá nemajú predsudky a myseľ plnú zbytočných úvah. Sú úprimné, prirodzené a bezprostredné. Preto reagujú na Bachovu kvetovú terapiu lepšie ako ľudia.
Keď má zvieratko psychické alebo fyzické problémy, škodí to nielen jemu, ale aj spolužitiu s človekom. Problém, ktorý často trápi celú rodinu sa pomocou Bachových kvetových esencii podarí buď úplne odstrániť alebo veľmi zmierniť. Či už ide o problém nový alebo sa jedná o starú záležitosť. Medzi zmeny, ktoré môžu znamenať pre väčšinu zvierat veľkú záťaž, patri presťahovanie sa, výmena záclon, koberca, nábytku, rozvody, rozchody, úmrtia aj narodenie alebo prisťahovanie sa ďalšej osoby. Mnoho zvierat má tendenciu prijímať chorobu od ľudí im blízkych.
Ďalej aj situácie, ktoré sú tak časté a obyčajné ako to, že pes zostane doma sám, nie je pre neho ako svorkové zviera, prirodzená. Mnoho psov túto situáciu zle znáša, je im smutno, brešú, vyjú, ničia veci, snažia sa dostať von. Naopak mačka je zviera žijúce o samote a pre ňu môže znamenať záťaž prítomnosť ďalšej mačky v domácnosti.

Výber esencie u zvierat:

1.Veľmi dôležité je dôkladné pozorovanie zvieraťa, nálady, momentálny stav, zvláštne signály, potreby, rituály. Nesmierne dôležitý je aj vzťah medzi zvieraťom a jeho majiteľom – ten je často východiskom k riešeniu problémov. Dôležité je poznamenať si kľúčové slová.

2.Podľa kľúčových slov si vyberte esenciu a porovnajte popis esencie s profilom zvieraťa. Ak ste si vybrali viac esencii, je možné ich skombinovať.

Spôsob použitia:

Kvapky môžete podať priamo do úst zvieraťa, nakvapkať do vody alebo inej tekutiny, ktorú zviera počas dňa pije, alebo rozotrieť okolo nosa. Obyčajne sa používajú 4 kvapky, u väčších zvierat (napr. kôň) 10-15 kvapiek. Esencie je možné aj rozmiešať vo forme spreja a použiť to priamo na telo zvieraťa. Tento spôsob je dobrý u vtákov, rýb alebo vyľakaných zvierat, ktoré odmietajú prijať akúkoľvek liečbu.

NOVINKA – Rescue kvapky pre zvieratá. Pozri cenník.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.