Scroll to top
sk

Kvetové esencie pre študentov

„Školské“ esencie pre pozitívny a radostný deň Vášho dieťaťa…

Nástup do školy je čas, okrem obvyklého nákupu školských potrieb, prezúvok, či školskej tašky, spojený v detských dušiach aj so záťažou, zodpovednosťou alebo strachom a nízkou sebadôverou.

Jemnou a bezpečnou podporou pri takýchto malých duševných boliestkach prinášajú práve vybrané kvetiny Dr. Bacha.

Pri akútnom strachu a streseRescue Remedy – Krízové kvapky alebo sprej

Vhodná pomoc v akútnej situácii, keď Vaše dieťa nechce ísť do školy alebo škôlky, obáva sa ostatných detí a ráno pred odchodom zdržuje a cíti sa nervózne, snaží sa čo najďalej naťahovať odchod z domu.

Pri strachu z konkrétnych vecí alebo situáciiMimulus – Čarodejka škvrnitá

Mimulus je veľmi vhodná esencia pre deti, ktoré majú konkrétny strach, boja sa napr. hodiny matematiky, cesty do školy (ak napr. jazdia samé autobusom), majú strach z nejakej autority v škole, strach zo skúšky, písomky, z domácich úloh… Tento strach ich môže emocionálne vykoľajiť a spôsobiť aj nemalé fyzické problémy.

Mimulus je skvelý pomocník aj pri strachu z návštevy u zubára.

Pri hyperaktiviteImpatiens – Netýkavka žliazkatá, Vervain – Železník lekársky, Cherry Plum – Slivka čerešňoplodá.

Deti majú v sebe plno energie, sú stále v pohybe a stále niečo nové objavujú. Ich nahromadená energia sa však niekedy ťažko smeruje k pokoju a koncentrácii. Určité spôsoby správania často poukazujú na hyperaktivitu, ktorá u detí potrebuje naozaj jemný a citlivý prístup. Ten môžu spolu s Vašou láskou a nehou podporiť aj kvety Impatiens – pri nepokoji a netrpezlivosti, keď všetko robí veľmi rýchlo bez uvažovania, Vervain pri vnútornom napätí, podráždenosti, často i prílišnom nadšení, keď chce zvládať aj niekoľko činností naraz, Cherry Plum pri hysterickom správaní, návaloch zlosti a strate sebakontroly.

Pri vnútornej neistote a chýbajúcej sebadôvereLarch – Smrekovec opadavý

Larch prináša Vašim deťom dostatočnú dávku sebavedomia, s ktorým ľahko prekonávajú každodenné prekážky, vďaka svojej vlastnej vnútornej istote sa cítia i v škole, v kolektíve, medzi kamarátmi či na poobedných záujmových aktivitách vyrovnane, sebaisto a budú sa tak radi púšťať do väčších úloh, ktoré im budú prinášať radosť a naplnenie.

Pri chýbajúcom eláne a radosti nielen z domácich úlohHornbeam – Hrab obyčajný

Hornbeam prináša potrebné množstvo koncentrácie, elánu, radosti aj odhodlania zvládať každodenné úlohy nielen na vyučovacích hodinách, či pri domácich úlohách, ale aj pri iných mimoškolských aktivitách. Ak Vaše dieťa rado odkladá úlohy či povinnosti na inokedy, Hornbeam je tou správnou voľbou.

Pri pocite únavy a vyčerpaniaOlive – Oliva európska

Školský deň plný koncentrácie, poobedné záujmové krúžky, večerné dokončovanie domácich úloh môže byť pre Vašu ratolesť naozaj únavným až vyčerpávajúcim kolotočom. „Všetkého je nejako veľa, prerastá mi to cez hlavu“ sú slová naznačujúce, že Vaše dieťa a často i Vy osobne potrebujete nabrať a načerpať silu a rovnováhu z kvetu Olive.

Pri malých aj väčších úrazoch a boliestkachRescue Cream – Krízový krém

Krízový krém prináša úľavu od malých zranení, modrín, odrenín, ale aj pri bolestiach hlavy, kĺbov a unavených svalov pri športovaní.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.