Scroll to top
sk

Kvetové esencie pre deti

Citlivá detská duša

Strach z prvého dňa v škole, tlak z povinností, z očakávania rodičov, stres z voľného času popoludní a k tomu ešte hnev na najlepšieho kamaráta. To všetko prináša každodenný život našich detí. Niet divu, že veľa detí je už v rannom veku preťažených. A ich reakcie na situácie sú rozdielne. Niektoré deti sú vystrašené, uzatvárajú sa do seba, iné sú agresívne, alebo sa snažia upútať na seba pozornosť.

Ako pomáhajú Bachove kvetové esencie

Keď vaše dieťa trpí nasledujúcimi problémami alebo musí prekonávať určité stresové situácie, pomáhajú Bachove kvetové esencie lepšie sa s danou situáciu v živote vyrovnať.

Keď je dieťa plné strachu bez nevysvetliteľných príčin.
Trpí vaše dieťa nedefinovanými strachmi, tak je správnou voľbou Aspen (Topoľ osika), aby tieto strachy prekonalo. Je vhodný aj pre deti, ktoré majú desivé sny alebo sa boja zaspávať v tme.

Ak má dieťa strach z konkrétnych vecí alebo situácii. Spektrum strachov môže byť naozaj široké, od strachu z lekárov až po strach zo zvierat. Tu môže pomôcť Mimulus (Čarodejka škvrnitá).

Keď sa dieťa nepoučí z chýb. Sú to väčšinou školské výsledky, ktoré ovplyvňuje povrchnosť a nedôslednosť. To môže pozitívne ovplyvniť Chestnut Bud (puk Pagaštanu konského), ktorý pomáha deťom objektívne vidieť vlastné chyby, poučiť sa z každej skúsenosti.

Keď si dieťa nedôveruje. Ak má dieťa málo sebadôvery zo strachu, že zlyhá, neberie určité aktivity ani do úvahy. A to ani vtedy, keď k tomu má všetky predpoklady a schopnosti. V tomto prípade pomáha Larch (Smrekovec opadavý).

Keď sa narodí súrodenec.
 Dieťa sa musí začať deliť o pozornosť rodičov. Táto situácia môže viesť k závisti a k žiarlivosti na nového súrodenca. V týchto prípadoch pomáha Holly (Cezmína ostrolistá).

Keď je dieťa zasnené.
 Keď sa dieťa len ťažko koncentruje a tiahne radšej k samote miesto toho, aby venovalo pozornosť aktivitám v prítomnosti. Dieťa, ktoré často cez deň sní a žije vo vlastnom svete, môže s kvetom Clemantis (Plamienok plotný) načerpať viac vitality a získať živý záujem o okolitý svet a dianie v ňom.

Keď sa dieťaťu cnie po domove.
 Veľa detí si len ťažko zvyká na nové prostredie, obzvlášť, keď sú prvý krát odlúčené od rodičov, napríklad v škôlke alebo v škole. V tomto prípade dieťaťu pomáha Honeysuckle (Zimolez kozí), aby sa zúčastnilo prítomného diania a nemyslelo stále na domov.

Keď váš poklad vyžaduje obzvlášť veľa pozornosti. Rozpráva Vaše dieťa o sebe nepretržite a potrebuje neustále publikum? Mnohé deti majú sklon k vychvaľovaniu sa a sú naproti tomu malo citlivé k ostatným ľuďom a zvieratám. Heather (Vres obyčajný) pomáha rozvíjať vo vašom dieťati väčšiu citlivosť pre ostatných a vymaniť sa z fixácie len na vlastnú osobu.

Rescue Remedies pre deti

Malé zranenie, duševný stres alebo iné náhle otrasy môžu narušiť vyrovnanosť malej detskej duše. Krízová esencia Rescue Remedy, ktorá obsahuje 5 originálnych Bachových kvetov a to: Impatiens, Star of Bethlehem, Cherry plum, Rock Rose a Clematis (Netýkavka žliazkatá, Bledavka okolíkatá, Slivka čerešňoplodná, Devätorník peniažtekový a Plamienok plotný). Táto esencia pomáha ľahšie zvládať záťažovú situáciu. Či už ide o strach zo skúšky, návšteva lekára, nehoda, či úraz – vždy je dobré mať po ruke túto esenciu.
Originálna Krízová esencia ( Rescue Remedy) je aj vo forme spreja. Krízový krém má rovnaké zloženie ako krízová esencia a navyše obsahuje aj Crab Apple (Plané jablko). Má upokojujúci a regeneračný účinok. Suchej a zatvrdnutej pokožke dodá vlhkosť a povzbudzuje prirodzený regeneračný proces pokožky. Krízový krém je možné použiť aj pri ľahkých popáleniach pokožky, pri uštipnutí hmyzom alebo pri iných kožných podráždeniach.

Dávkovanie

Dávkovanie originálnych Bachových esencií je rovnaké pre dospelých aj pre deti. Pri užívaní môžete nakvapkať 4 kvapky zvolenej esencie 4x denne do pohára s vodou, do ovocnej šťavy alebo do kojeneckej fľaštičky s mliekom. Takto pripravený nápoj dieťa môže pomaly odpíjať. Užívanie možno opakovať podľa potreby. Ďalšie možnosti užívania: nanášať kvapky na citlivé časti ako sú pery, spánky, zápästie a zadná časť uší.
Pri Krízovej esencie sa kvapkajú 4 kvapky a pri aplikácii sprejom sú to 2 streknutia.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.