Scroll to top
sk

Kvetové esencie pomáhajúce redukcii hmotnosti

Esencie, ktoré pomáhajú chudnúť

Chýba Vám hnacia sila?

Hornbeam – Hrab obyčajný pôsobí ako osviežujúca sprcha, ktorá v nás prebudí radosť zo života. Naštartuje hnacie sily, ktoré nám pomáhajú zvládnuť presvedčenie aj cieľ, ktorý si vytýčime. Takže ak sa dlhodobo odhodlávate začať s diétou alebo s cvičením, Hrab je tou správnou voľbou.

Neviete sa vzdať návykov na jedlo?

V našich rozhodnutiach nás často brzdia staré návyky, zlozvyky, ktorých sa ťažko zbavujeme. Nedovoľujú nám zmeniť jedálniček, vymeniť obľúbený vyprážaný rezeň s majonézovým šalátom za tanier pestrofarebnej zeleniny a strukovín. Aj keď vieme, že mastné jedlo nám škodí a zo sladkostí sa tiež nenajeme a bez chipsov si nevieme vychutnať film, je veľký problém sa vymaniť z týchto návykov. To môže robiť človeku naozaj veľký problém. Chestnut Bud – Puk pagaštanu konského nám prináša podporu pri prekonávaní pokušení i starých zlozvykov v jedle.

Potrebujete trpezlivosť?

Vlastná netrpezlivosť je ďalšia emocionálna prekážka, ktorá v nás vyvoláva pocity vnútorného napätia a podráždenosť. Ak sa rozhodnete obmedziť jedlo, zmeniť staré návyky, tak bez láskavej trpezlivosti voči chodu vlastného metabolizmu sa zrejme ďaleko nedostanete. Pretože čím viac od svojho tela očakávate, čím viac naň tlačíte a strážite každý kilogram na váhe, tým viac si vytvárame vnútorný tlak a dostávame sa do stresu a samozrejme sa rýchlo vyčerpáme. Nestrácajte trpezlivosť, keď vám kilá klesajú pomaly. Originálna kvetová esencia Impatiens – Netýkavka žliazkatá prináša v týchto chvíľach anjelskú trpezlivosť.

Prestávate si veriť?

Nestrácať vieru v naplánovaný úspech, veriť si a dodávať si odvahu pomáha originálna Bachova esencia Gentian – Horček horký. „Tá diéta najskôr zaberala, ale posledný týždeň som nezhodil(a) ani kilo. Asi to vzdám.“ To je obvyklou reakciou na skleslosť, ktorá prichádza po prvom pocitu sebe menšieho sklamania. Skepsa, skľúčenosť, strata odvahy pokračovať ďalej nám bráni vidieť skutočný cieľ a dosiahnuť žiadaný úspech nielen na váhe, ale často krát aj v osobnom živote.

Potrebujete dobrý pocit sebahodnoty?

Často máme o sebe jasnú predstavu, ako by sme mali vyzerať, ako by malo vyzerať naše telo, podľa najmodernejších časopisov a parametrov. Keď to tak nie je, prežívame negatívne stavy mysle, odsudzujeme sa, zúfame, nemáme sa radi, hanbíme sa za svoj zovňajšok. Nevnímame seba ako jedinečnú komplexnú bytosť, ale vidíme na sebe len nedostatky, len kilogram navyše, len vyrážky na tvári, len veľký nos, len postavu nezodpovedajúcu modelkám v módnych časopisoch. Uviazneme v maličkostiach, prestávame vnímať sami seba, svoju vnútornú hodnotu. Akceptovať sám seba, mať sa rád, prijať seba samého takého, aký som, prijať aj svoje nedokonalosti a akceptovať ich, tomu pomáha kvetová esencia planého jablka – Crab Apple. Táto kvetová esencia sa odporúča aj ako podporný prostriedok pri všetkých očistných kúrach.

Esencie nenahrádzajú pestrú stravu ani fyzickú aktivitu. Odporúčame ubrať soľ, múku aj cukor zo stravy 

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.