Scroll to top
sk

IMPATIENS (Netýkavka žliazkatá)

Impatiens glandulifera

Kľúčové slová: NETRPEZLIVOSŤ

Impatiens je vhodná pre ľudí, ktorí sú ľahko podráždení. Sú netrpezliví a všetko chcú okamžite vybaviť. Pri rozprávaní a myšlienkových pochodoch počas dňa nasadzujú rýchle tempo. Sú presvedčení, že všetci naokolo sú pomalí v činnosti, čím ich zdržujú a oni sú nútení trpieť. Sú z toho frustrovaní a podráždení a preto uprednostňujú individuálnu prácu. Sú nezávislí a nenávidia strácanie času, často dokončujú vety partnerov, s ktorými sa rozprávajú. Ak je takýto človek vedúcim pracovníkom, podriadeným dáva najavo, že pomaly chápu, pracujú, čo by on urobil rýchlejšie a lepšie. Môže u nich dochádzať k výbuchom temperamentu, ktorý ale rýchlo odznie. Ako pacienti sú nekľudní a podráždení. Ich netrpezlivosť môže viesť aj k nehodám. Rýchlosť konania vedie až k telesnému vyčerpaniu. Časté sú to svalové kŕče.

U detí môže dochádzať k afektom hnevu, ak sa dospelí neprispôsobia ich tempu. Typický je pohybový nekľud, hojdanie sa na stoličke, bubnovanie prstami a podobne.

Pozitívny potenciál Bachovej esencie Impatiens je človek, ktorý je rozhodný a spontánny, ktorého myšlienkové pochody a jednanie nie je tak unáhlené. Je uvoľnený a dobre naladený aj voči svojmu okoliu, má porozumenie a trpezlivosť voči iným, pomalším. Obtiažne problémy rieši diplomaticky a pokojne.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.