Scroll to top
sk

HORNBEAM (Hrab obyčajný)

Carpinus betulus

Kľúčové slová: POCIT „PONDELŇAJŠIEHO RÁNA“

Hornbeam je určený ľuďom, ktorý sa cítia unavení a vyčerpaní, ale skôr na duševnej úrovni ako telesnej. Títo ľudia sa prebúdzajú s pocitom skepsy a pochybnosťou, či zvládnu úlohy a povinnosti dňa. Považujú za ťažké čeliť problémom alebo zvládnuť denný program, aj keď obvykle všetko zvládajú.
Veľa ľudí pozná pocit pondelkového rána, zazvoní budík a všedný deň sa začína. Pred človekom je celkom prehľadný, stále rovnako pracovný deň, ale s mnohými požiadavkami. Tisíc maličkostí, ktoré musí mať človek na zreteli, služobné cesty, ktoré musí absolvovať, veci, ktoré musí vybaviť. Hromadia sa a človek má pocit, že nemá dosť síl, aby to všetko zvládol. Počas dňa ale s údivom zistí, že všetko zvládol. Tento stav môže byť prechodný, ale aj chronický.
Prechodný stav vzniká napr. u študenta, ktorý sa dlhé mesiace učil na skúšky, alebo u pacienta, ktorý dlho ležal so zlomenou nohou v posteli, istý druh únavy ho premôže natoľko, že aj po vyliečení stále verí, že je stále veľmi slabý, aby mohol začať rehabilitáciu.
Hornbeam je vhodný pri prepracovanosti, pri pocitu „lenivosti“ ako pri príprave na skúšku (pozri Olive). Nedostatok entuziazmu môže viesť aj k odkladaniu obchodných stretnutí. Spánok týmto ľuďom neprináša žiadne zotavenie a pri zotavovaní z choroby pochybujú o sile uzdraviť sa. Typickým podhubím rozvoja tohto stavu je konzumný a pasívny spôsob života, bez tvorivých snažení. (TV, nákupná turistika, konvenčné záujmy).

U detí ako základ pre rozvoj tohto typu je prevládajúci nesprávny spôsob využívania času mimoškolskej činnosti.

Pozitívny potenciál Bachovej esencie Hornbeam je vnútorné presvedčenie o svojej vlastnej sile a schopnosti čeliť „dennej práci“. Znovu obnovenie duševnej schopnosti, vitality, čerstvosti a spontánnosti navráti radosť do života. Úlohy a povinnosti dňa uchopí s energiou a jasnou hlavou, pritom dostatočný odpočinok tvorí rovnováhu s prácou. U detí úprava nesprávneho postoja ku povinnostiam a ku výchovným prostriedkom.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.