Scroll to top
sk

HONEYSUCKLE (Zimolez kozí)

Lonicera caprifolia

Kľúčové slová : UVÄZNENÍ V MINULOSTI

Je vhodný pre ľudí, ktorí sa príliš zaoberajú spomienkami z minulosti, či už veselými alebo smutnými. Lipnú na minulosti, na spomienkach na detstvo, túžia po domove, ľutujú svoje chyby a premárnené príležitosti.
Vdova, ktorá uchováva pracovňu svojho mŕtveho manžela tak, že sa zdá akoby práve vstal od pracovného stola – je príkladom tohto stavu. Ešte extrémnejší príklad je filmová herečka ktorá ustrnula v dobe svojej slávy. Aj ako 50 ročná nosí šaty, účes a make-up „ sladkej dievčiny“ ako v roli, ktorá ju kedysi urobila slávnou. Ale aj mladá žena, ktorá po smrti svojho snúbenca nevstúpi do iného zväzku, alebo túžbou po domove chorý nemecký inžinier v Afrike potrebuje zimolez. Práve tak ako manželský pár, ktorý sa musel presťahovať do inej mestskej štvrti a teraz strašne zdôrazňujú, ako veľmi im chýba staré bydlisko. Niet divu, že si pri tomto postoji nezvyknú a nenájdu skutočných priateľov.
Človek uteká do minulosti, aby nemusel byť konfrontovaný tvrdosťou aktualít. Nevytvára si žiadne predpoklady svojej budúcnosti.
Obzvlášť prínosom môže byť Honeysuckle v prípade úmrtia blízkej osoby, strate zamestnania, zlyhania v podnikaní, ale aj u starších, osamelých ľudí.

Deťom pomáha pri zmene prostredia, po nástupe do predškolského zariadenia, prechodom na inú školu, internát a podobne.

Pozitívny potenciál Bachovej esencie Honeysuckle je schopnosť človeka žiť v prítomnosti, nenechať sa prevalcovať minulosťou, ale vnímať ju ako cennú skúsenosť, z ktorej sa môže poučiť pre súčasnosť. V prípade straty blízkej osoby prichádza k primeranému vyrovnaniu so skutočnosťou a k definitívnemu rozlúčeniu. U detí podporuje prispôsobiť sa novým podmienkam bez psychickej záťaže.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.