Scroll to top
sk

CHESTNUT BUD (Puk pagaštanu konského)

Aesculus hippocastanum

Kľúčové slová : NESCHOPNOSŤ POUČIŤ SA Z CHÝB

Je vhodný pre ľudí, ktorí sa vyznačujú neschopnosťou poučiť sa z omylov a chýb pri svojich životných skúsenostiach, rovnako aj zo skúseností iných. Vrhajú sa podľa princípu „pokus a omyl“ neustále do nových dobrodružstiev, ktoré sa končia rovnakým omylom. Nedokážu sa zastaviť a urobiť si medzi bilanciu . Opakujú chyby ako napr.: vyhľadávajú znovu a znovu nesprávnych partnerov alebo pokračujú v nevhodnom zamestnaní. Miesto toho, aby chyby spracovali a poučili sa z nich, snažia sa na zlé skúsenosti jednoducho zabudnúť. Preto nemajú žiadne základy, z ktorých by ťažili v budúcom rozhodnutí. Môže sa stať, že sa počas života u nich vyvinie periodická telesná choroba, napr.: záchvaty migrén, ktoré sa objavia vždy po rovnakých dohadoch, na rovnaké témy, s rovnakým človekom. Môže sa objaviť aj vred dvanástnika, ktorý sa ozýva presne ako hodiny, vždy po rovnako stresujúcej konštelácií v zamestnaní.

U detí je charakteristická nepozornosť, netrpezlivosť. Opakovane zabúdajú to isté, opakujú rovnaké chyby napr. v diktáte. Nemajú žiadne väzby na správanie a vedomosti spolužiakov.

Pozitívny potenciál Bachovej esencie Chestnut Bud: ako napísal Dr. Bach: „Tento kvet nám pomôže využiť každodenné skúsenosti a vidieť seba a svoje chyby, ako keby ich robili iní.“ Pozitívna osobnosť objektívne pozoruje svoje chyby a učí sa z každej skúsenosti. Tím získava poznanie a múdrosť, ako sa v živote pohybovať dopredu. U detí zlepšenie schopnosti k učeniu.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.