Scroll to top
sk

ASPEN (Topoľ osika)

Populus tremula

Kľúčové slová : STRACH A OBAVY Z NEZNÁMYCH PRÍČIN

Priaznivo pôsobí na prekonanie stavov napätia a úzkosti, ktoré nemožno naviazať na nejaký objekt alebo pripísať nejakému dôvodu. Úzkosť môže prichádzať v záchvatoch spojených a rôznymi telesnými prejavmi (triaška, studený pot, husia koža, búšenie srdca, sťažené dýchanie, chvenie v žalúdku). Môže trvať dlhšie a udržovať sa akoby v pozadí. Môže sa to prejavovať ako námesačnosť s rozprávaním alebo ako veľmi zlý sen. Človek sa prebúdza trasúci sa v panickej hrôze a bojí sa znova zaspať.
Človek, ktorého základnou črtou je váhavosť k problémom, neochota o nich hovoriť, ani riešiť. Jeho problémy vyúsťujú do úzkosti, strachu nejasných príčin, preto nedôveruje, že ho niekto pochopí. Jeho strach sa prejavuje ako obava, tienistá predtucha, neblahé tušenie alebo hrôza. Aspen sa odporú a aj ženám, ktoré boli znásilnené.
Aspen je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú panický strach z tmy, príčinu nevedia vysvetliť.

U detí je to prejav nočných stavov úzkosti vyvolaných často obavami zo strašidiel (žiadajú, aby dvere do ich izby zostali otvorené, aby zostalo v miestnosti rozsvietené svetlo). Nevedomky sa boja, že by sa inak ich predstavy o strašidlách mohli zmeniť v postavy, ktoré môžu ublížiť. Aspen sa odporú a aj deťom, ktoré boli týrané.

Pozitívny účinok Bachovej esencie Aspen je vytvorenie stavu vnútorného pokoja, istoty a nebojácnosti. Vymiznutie navrstveného strachu, nepríjemných telesných prejavov. Ľahšie zapojenie sa do aktívnej činnosti. Úzkostlivé obavy nahradí prianie po nových dobrodružstvách a zážitkoch, bez ohľadu na ťažkosť a nebezpe enstvo. U detí: upokojenie a zlepšenie spánku, vymiznutie strachu a úzkosti.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.