Scroll to top
sk

AGRIMONY (Repík lekársky)

Agrimonia eupatoria

Kľúčové  : UKRÝVANIE PROBLÉMOV ZA USMIEVAVÚ TVÁR

Agrimony je vhodný pre ľudí, ktorí sa prezentujú svojmu okoliu ako zásadne bezstarostní, veselí a žartovní. Vnútorne sú však mučení strachom a obavami, často sú to materiálne starosti, strach z choroby, straty peňazí, problémy v zamestnaní. Tieto strachy sa snažia zakryť pre sebou samým, ale aj pred ostatnými. Takíto ľudia by si radšej zahryzli do jazyka, akoby mali niekomu povedať o svojich obavách. Často krát o bolesti alebo nepríjemnosti žartujú, predstierajú, že je všetko v poriadku. V kolektíve sú obľúbení, kvôli veselej a dobrej nálade. Nechcú byť nikdy sami, pretože by museli čeliť svojim vnútorným pocitom. Vrhajú sa do aktivít, podnikania, spoločnosti od diskoték až k dobročinným spolkom. Môžu mať nepokojný spánok, ktorý môže byť pociťovaný ako záťaž a zosilnieva s búrlivými a trýznivými myšlienkami. Ďalšie telesné prejavy: ohrýzanie nechtov, jemný tras rúk, trhanie sa za vlasy, škrípanie zubami.

U detí pocit vnútornej osamelosti a smútku, ktorý je často vystupňovaný v puberte, sa môže prejaviť problémami zhoršeného sebavyjadrovania.

Pozitívny potenciál Bachovej esencie Agrimony je v tom, byť naozaj radostným a spoločenským, zdieľať svoje skutočné pocity a akceptovať, že život má aj svoju menej príjemnú stránku. Radosť a bezstarostnosť potom pramenia z úprimne prežitého pocitu akceptovania vlastnej osobnosti a z vnútornej radosti. Problémy vidí zo správnej perspektívy. U detí zlepšenie seba vyjadrovania a tým odstránenie pocitov vnútornej osamelosti a smútku.

Ako Vám môžem pomôcť?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.